Porselen Laminaların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?


Porselen laminaların bakımı, doğal dişlerden farklı değildir. Hastaların iyi bir ağız bakımı uygulamaları yapması halinde, laminalar uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.
ソースのUrl: http://www.dentaluna.com/porselen-laminalar-takildiktan-sonra-nelere-dikkat-edilmeli

1 ) Porselen laminaların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Porselen laminaların bakımı, doğal dişlerden farklı değildir. Hastaların iyi bir ağız bakımı uygulamaları yapması halinde, laminalar uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

Bütün insanlar, güzel bir gülümsemeye ihtiyaç duyar. Güzel bir gülümseme için diş dokusunda fazla miktarda operasyon yapılmasına gerek duyulmadan uygulanan estetik ve uzun ömürlü olan restorasyonlardır.

  • Diş fırçalamanın beraberinde, aynı zamanda diş ipi ve ağız gargarası da kullanılmalıdır
  • Ön dişlerle sert gıdalar için koparma işlemi yapılmaması gerekir
  • Diş sıkma veya gıcırdatma huyu olan kişiler, akşam yatmadan önce gece plağı kullanılmalı
  • Tırnak yeme alışkanlıklarından vazgeçilmesi gerekmektedir
  • 6 aylık kontrol ve denetimler, ihmal edilmemelidir

2 ) Porselen laminaların takılmasının ardından, dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Lamina porselenlerin dişlere yapıştırılmasının ardından, dişleriniz ile doğal bir şekilde kaynaşan bir yapı meydana gelir. Ancak gene de laminaların zarar görmemesi adına, çok sert olan şeyleri çiğnemekten, diş gıcırdatmaktan, tırnak yemekten, kalem ısırma gibi huylardan, mümkün oldukça kaçınmak gerekir. Aynı zamanda 6 aylık süre ile düzenli bir şekilde diş doktoruna kontrole gitmeyi ihmal edilmemek gerekmektedir.

3 ) Porselen laminaların kullanım süresi ne kadardır?

Porselen laminalarda, uygun yapıştırma ve porselenin kullanılması ve uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi, kullanım süresi bakımından oldukça önemlidir. Bu aşamanın ardından, hastaların yapması gereken iyi bir ağız bakımı sayesinde, uzun yıllar boyunca ilk günkü takıldığında olduğu gibi kişilere hizmet etmeye devem eder.


コメント

ロード中です。...

著者

関連記事