Genital Estetik Ameliyatları


Özellikle vajinal doğum sonrasında vajina da bozukluklar, genişlemeler oluşabilmektedir.Bir çok kişi gerek cinsel ilişki sırasında gerekse estetik açıdan bu durumdan rahatsız olsada utanma, çekinme duygusundan dolayı bu şikayetlerini ifade edememektedir. Bir diğer vajinal estetetik ile ilgili sorun özellikle genç kızlarda görülen genital bölgede iç dudakların büyük veya sarkık olmasıdır. Bu durum yine fiziksel ve psikolojik açıdan birçok sıkıntılara neden olmaktadır.

Vajinal genişlik veya iç dudakların büyük olması cinsel ilişkiyi de olumsuz yönde etkilemekte, kadının kendine duyduğu özgüvenin azalmasına ,farklı psikolojik sıkıntılara yol açabilmektedir. Günümüz kadını artık böyle kaygıları yaşamak yerine oldukça basit müdahalelerle hayat kalitesini artırmak istemektedir.

Vajinal estetik ameliyatlarının ortalama süresi 20-30 dakikadır. Operasyon sonrasında hastanın 5-6 saat hastanede kalması yeterli olmaktadır. Ameliyat sonrası dikişlerin alınmasına gerek yoktur, yaklaşık bir ay sonra normal cinsel yaşam başlayabilir.

Bu ameliyatın getireceği faydalar:
-Cinsel organın daha estetik bir görünüm kazanması ve kendinize olan özgüvenin artması
-İdrar kaçırma problemlerinin enaza indirilmesi
-Cinsel ilişkiden daha çok zevk alma
-Genital bölgenin daha kuru kalması, vajinal enfeksiyona yakalanma riskinin azalması gibi çok sayıda faydası vardır.


コメント

ロード中です。...

著者

整形外科と外傷学と42

関連記事